Start O nas

O nas


Kim jesteśmy?...
Julius Schmid SchubertiadeTrudne pytanie. Chyba sami mielibyśmy problem z odpowiedzią na nie. Na pewno jesteśmy miłośnikami muzyki, którzy w życiu zawodowym niewiele mają wspólnego z jej profesjonalnym popularyzowaniem i promowaniem, a w większości nawet z pogłębionymi studiami muzycznymi. Nasze życiorysy to temat bardzo szeroki. Tak naprawdę nie znamy ich i chyba nie jesteśmy ciekawi. Wiemy jedynie, że są wśród nas młodzi i starsi, humaniści i umysły ścisłe, mniej i bardziej zamożni, wykształceni w różnych dziedzinach. Łączy nas jedno: MUZYKA a ta nie zna granic. My tych granic nie widzimy i już dawno przekroczyliśmy je, jeśli nawet istniały.

Skąd przychodzimy?...
Spotkaliśmy się, poznaliśmy i wspólnie po raz pierwszy zaczęliśmy się dzielić naszą pasją na stronach forum internetowego „Kurier Szafarski”. Jest to forum dyskusyjne, które zawiązaliśmy jako grupa melomanów wywodzących się spośród słuchaczy komentujących zmagania pianistów podczas XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W różnych zakątkach Polski przebywamy na co dzień. Spotykamy się codziennie na naszym forum jak w rodzinie.


Dlaczego postanowiliśmy powołać do życia „Schubertiadę”?...
Podczas licznych dyskusji w różnotematycznych wątkach poświęconych także dziełu Franciszka Schuberta zauważyliśmy, że brak jest w polskich zasobach Internetu portalu, który dokumentowałby wiedzę na temat jego pieśni. Postanowiliśmy wypełnić tę lukę i tym samym dołożyć naszą własną cegiełkę do popularyzacji dzieł genialnego Wiedeńczyka.
Na co dzień pracujemy w zespole kilkuosobowym:

  • Agnieszka to nasza szefowa. Ona zaraziła nas pasją poznawania dzieł Schuberta oraz jego skomplikowanego życia,
  • Asia, Joanna, Bartek, Patryk nic bez nich nie powstałoby. To poeci. Przeniknęli na wskroś duszę Franciszka Schuberta i przenoszą nas w świat magii jego pieśni,
  • Sławek, Łukasz administratorzy portalu. Bez zbędnych pytań wypełniają polecenia szefowej.

Inni spośród ponad 60-osobowej rodziny wspierają nas we wszystkich pracach edytorskich i technicznych.


Jak się z nami skontaktować?...
Należy wejść w menu „Kontakt”, wypełnić formularz i wysłać e-list. Można też bezpośrednio prowadzić korespondencję z każdym z nas.
A
najlepiej po prostu odwiedzić nasze forum dyskusyjneKurier Szafarski”. Zawsze ktoś z nas jest tam obecny.

 

Osoby, które wspierają nasze dzieło:

Janusz